EMSA juhatus otsustas täna mitte istuda AS Tallink Grupi esindajatega läbirääkimiste laua taha vastavalt eelnevalt lubatule, senikaua, kui Tallink ei lõpeta palgaleppe rikkumist.
2008. aasta septembris lepiti riikliku lepitaja vahendusel muuhulgas kokku lisatasu kauaaegse töötamise eest ettevõttes. Seda sätet on Tallink rikkunud alates 5. maist, teatas ühing.
EMSA leiab, et vastutustundetu on kasutada majanduskriisi põhjendamaks sõlmitud kokkulepetest mittekinnipidamist. AS Tallink Grupp majandustulemustest EMSA-le ja avalikkusele edastatud informatsioon ei anna kinnitust kriisist, vaid vastupidi: börsiettevõttena on korduvalt kinnitatud, et majandusaasta kokkuvõttes jõutakse kasumisse.
EMSA hinnangul on ettevõtte majandusseisu võrreldes palgaläbirääkimiste toimumise ajaga 2008 septembris oluliselt parandanud tunduvalt odavnenud kütusehind ja pangalaenude baasintressid.
Seotud lood
Tallink leiab, et ametiühinguga sõlmitud kollektiivlepingus ei ole aga arvestatud tänaseks kättejõudnud majanduskriisiga
2010. aastal mõistis Töövaidluskomisjon Tallinkile mehitusteenust osutavatelt tütarettevõtetelt OÜ Hansaliin ja OÜ HT Laevateenistus välja kokku ligi 700 000 krooni hüvitisi ja vähemmakstud töötasusid.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.