Värske uuring näitab, et praegu Keilast Riisipereni ulatuvat raudteelõiku on otstarbekas pikendada Turbani. Rohukülani pikendamise majanduslik kasu jääb raudtee ehituse maksumuse varju.
Tasuvusuuringu projekti juhi Rein Riisalu sõnul näitas uuring, et raudtee pikendamine Riisiperest Turbani on sotsiaalmajanduslikult tasuv, eeldusel et elektrifitseeritud raudtee ehituse maksumus on vähem kui 740 000 eurot kilomeetri kohta. "Kogutud andmete alusel on meil põhjust väita, et sellise hinna eest, olukorras kus raudteetamm on olemas ja täitematerjalina kasutatav, on raudtee ja kontaktvõrgu ehitamine reaalne," täpsustas Riisalu. Tasuvusuuring näitas, et raudtee pikendamine Riisiperest Rohukülani ei ole sotsiaalmajanduslikult tasuv, kuna kogukasulikkus on liiga väike, et see kataks raudtee ehitusmaksumuse. "Nii odavalt ei ole võimalik raudteed ehitada," lisas Riisalu.
Uuringu põhjal leiti, et raudtee taastamine Riisiperest Rohukülani annaks ühiskonnale 30 aastaga kasu ligi 24 miljonit eurot, kirjutas Postimees.
Seotud lood
Lääne maavalitsus teatas Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteetrassi teemaplaneeringu valmimisest. Lisaks koostati keskkonnamõju strateegilise hindamise programm, kirjutas Lääne Elu.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.