Lääne maavalitsus teatas Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteetrassi teemaplaneeringu valmimisest. Lisaks koostati keskkonnamõju strateegilise hindamise programm, kirjutas Lääne Elu.
Planeeritav täies pikkuses elektrifitseeritud raudteetrass kulgeb läbi Lääne-Nigula ja Ridala valla ning Haapsalu linna. Planeeringuga määratakse raudteetrassi koridori, jaamade, raudteeületuskohtade ning elektriraudtee toimimiseks vajaliku infrastruktuuri asukoht.
Raudteetrass kavandatakse maksimaalses ulatuses olemasolevale raudteetammile selliselt, et see võimaldaks projektkiirust kuni 160 km/h.
Raudteetrassi koridori võimaliku asukohana käsitletakse töös „Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteelõigu eskiisprojekti täpsustamine“ välja pakutud õgvendusi ning uusi trassi asukohti.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteeliini taastamise kalleim võimalus ulatub 65 miljoni euroni ja iga-aastased hoolduskulud jäävad alla miljoni euro, mis on seniarvatust väiksem kulu, kirjutab Lääne Elu.
Täna moodustati riigikogus Haapsalu raudtee taastamist toetav saadikuterühm, mille eesmärk on toetada raudtee taastamise ideed.
Värske uuring näitab, et praegu Keilast Riisipereni ulatuvat raudteelõiku on otstarbekas pikendada Turbani. Rohukülani pikendamise majanduslik kasu jääb raudtee ehituse maksumuse varju.
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.