Eesti Meedia juhatuse esimees Mart Kadastik ütles, et nende 50%lise osaluse müügi kojukandefirmas tingis terve mõistus.
„Terve mõistus ütleb, et Eesti on kahe firma jaoks liiga väike ja teenuse dubleerimine toimub kokkuvõttes ikkagi kliendi ja lehelugeja arvelt,“ selgitas ta.
Kadastiku sõnul Eesti Meedial raha vaja ei olnud, investeerimisvajadus puudus ka kasumit teeninud Express Postil. Ega see raha, 35 miljonit krooni nii suur ka ei ole, et selle eest midagi märkimisväärset saaks, arvas Kadastik lisades, „näiteks Äripäeva selle eest kindlasti ei osta. Eks omanikud otsustavad, mis sellega teha. Võimalik, et investeerime Lätti või Leetu.“
AS Ekspress Grupp ja Eesti Meedia tahavad ajakirjanduse ja posti kojukandega tegeleva ettevõtte AS Express Post riigifirmale Eesti Post.
AS Ekspress Grupp soovib loobuda osalusest, sest keskendub enam elektroonilisele meediale. Sellest tulenevalt väheneb nimetatud ettevõtte strateegiline väärtus Ekspress Grupile, teatas ettevõte börsile. Tehingu hind ulatub 2,3 mln euroni. Reedel sõlmisid pooled eellepingu. Samuti sõlmisid eellepingu Eesti Meedia ja Eesti Post.
Seotud lood
Järgmise nädala esmaspäeval, 19. septembril teeb konkurentsi amet Express Posti ja Eesti Posti koondumise menetluses eeldatavasti lõpliku otsuse.
Eesti Posti juhatuse liige Aavo Kärmas lausus, et Express Posti ja Eesti Posti ühendamise teema pole midagi uut, sest väikeses riigis pole mõtet kahte kojukandesüsteemi ülal hoida, samas on turul alati ruumi uute tulijate jaoks.
„On liiga vara, et midagi kommenteerida,“ ütles Postimehe levidirektor Marek Järvsoo vastuseks küsimusele, mida Express Posti müük Eesti Postile ajalehtedele tähendab ning hinnapoliitikas kaasa toob.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.