Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi hinnangul peaks kütuse hulgimüüjale käibemaksupettuste ära hoidmiseks seadma suurema, vähemalt miljon euro suuruse tagatise.
"Kui võimalik, peaksime tagatisraha suurendama hulgikütusega tegelevate firmadele vähemalt miljoni euroni. Veel peaksime vaatama võimalusi, kuidas kütusemüüjailt võtta ära igasugune motivatsioon osta kütust firmadelt, kel pole registreeringut majandustegevuse registris. Sest, kui tal pole registreerimingut, pole järelikult ka tagatist," kommenteeris Parts tänasel valitsuse pressibriifil. "Räägime 700-800 mln eelarvesse mittelaekuvast kroonist. Samal ajal liigub kütusesektoris aastas 10 mld kr. Peab lõppema olukord, kus massiivselt liigub kütust nii, et maksud ei laeku."
"See oleks patt ja isegi kuritegu, kui Vabariigi Valitsus ja Riigikogu ei reageeriks," lisas peaminister Andrus Ansip maksude laekumise kohta.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi kartuse, et 100 000 euro suurune tagatis mõjub halvavalt väiketanklaile, kommentaariks lisas Parts, et väiketanklale võiks olla kas väiksem tagatis või siis lahendada see näiteks pangagarantiiga. "Kulu ei ole kindlasti 100 000 eurot võib julgelt jagada 10ga, võib-olla veel vähem, sõltuvalt sellest, palju pangad selle garanteerimise eest raha küsida võivad," täiendas Parts.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Järvakandi vallavanema ja väiketankla omaniku Mart Järviku sõnul paneb riik kütusekäitlejatele maksupettuste vältimiseks 100 000 eurose tagatisraha kehtestamisega mõned sulid enamuse ausalt tegutsevate ettevõtetega ühte patta.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tegi Riigikogu rahanduskomisjonile ettepaneku küsida kütusefirmadele kavandatavat 100 000 euro suurust tagatist vaid aktsiisilaost ostjaile.
Riigikogu rahanduskomisjoni juhi Taavi Rõivase sõnul said kütusemüüjad tagatisenõudest täiesti valesti aru ja ohtu nende tegevusele ei ole. Eeskujulikult käitunud tankla võib pääseda tagatisest kõige räigemas määras.
Kütuse- ja metallisektori käibemaksupettustega võitleva maksuhalduri andmeil ulatub Eesti maksumaksjate maksuvõlg kuue miljardi krooni ehk ligikaudu 383,5 miljoni euroni, millest arvestatav osa on lootusetu.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.