Transiidiärimees Tiit Vähi rõhutas, et suhetes Venemaaga tuleb olla pragmaatiline, ning avaldas lootust, et valimised toovad võimule rohkem selle põhimõtte toetajaid.
"Kui Eesti on n-ö ummikriik, kust ida poole edasi mingeid sidemeid-suhteid ei ole, siis ta ongi väikeriik, väike ummikriik. Kuid kui ta suhtleb mõlemas suunas, siis muutub meie territoorium kümnetes kordades tähtsamaks," rääkis Tiit Vähi ETV saates "Terevisioon".
Vähi arvates toetavad pragmaatilisust ka Eesti välispoliitilised seisukohad - elutase, elukvaliteet ei tõuse mitte loosungitega, vihkamise põhimõttel, vaid siis, kui oleme pragmaatilised ja majandus hakkab elavnema ja kasvama. "Sellist trendimuutust on tarvis, sest viimase kolme aasta jooksul majandus langes ju umbes paarkümmend protsenti," rääkis Vähi ning lisas, et vähemalt viis aastat järjest oleks vaja viieprotsendilist majanduskasvu.
Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA) Rahvusvahelise Töösturite ja Ettevõtjate Kongressiga (ICIE) korraldavad 15.-17. septembril Tallinnas konverentsi "Euraasia: koostöö, integratsioon ja areng - transpordi-logistiline komponent".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Tahaksin näha tänasest paremaid ühendusvõimalusi nii põhja-lõuna suunal ehk meie jaoks peamiselt Euroopa Liidus kui ka ida-lääne suunal, arvestades Aasia maade üha kasvavat majanduslikku tähtsust,” märkis president Toomas Hendrik Ilves tänast transiiditeemalist konverentsi avades.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.