AS Alexela Oil tegevjuht Ain Kuusik mootorikütuste hinnakujunemist ei tea ennustada, kuid võib-olla see hoopis langeb ja senisest madalamale.
Soomlaste hinnangul võib sellel suvel mootorikütuse jaemüügi liitrihind kallineda vähemalt 1,5 krooni. Selleks annaks põhjust edasi kiratsev euroliidu majandus, dollari suhtes nõrk euro, kuid on võimalikud ka muud variandid.
Mis ootab Eesti autojuhte ees sellel suvel? Alexela Oili tegevjuhi hinnangul on kõik võimalik.
Kui palju võiks Teie hinnangul kütuse jaemüügi hind sellel suvel tõusta?
Kahjuks ei ole ma kursis Soome ennustustega, jah, USD on tugevnenud, samas on täna toornafta hind languse trendil. Kas ja kui palju tõuseb või langeb kütuse jaemüügi hind? Mina kahjuks ei tea.
Mis võiksid olla tõusutegurid (EL majanduse käekäik, dollari-euro suhe, toornafta hind + meie aktsiisid)?
Nii tõusu kui langust reguleerib eelpool nimetatud USD kurss; toornafta hind; konkurets turul, ja palju mud, loodan et aktsiisi EV-s siiski rohkem ei tõsteta, maksukoormus on niigi suur.
Kas ja millal ületab bensiiniliitri hind jaemüügis 20 krooni piiri?
Millal ületab 20.- eek piiri? Võib olla langeb hoopis alla 17 krooni?
Millal võiks saabuda diislikütuse jaemüügis 20 krooni piir?
Diislikütuse hind kas siis üles või alla käitub sarnaselt eelpool kirjeldatud autobensiinide hinnale.
Seotud lood
AS Eesti Statoili peadirektor Helle Kirs-Toiger kütusehinna langemist tõenäoliseks ei pea, pigem läheb vastupidi.
Alates aprilli lõpust on naftabarreli hind langenud üle 10 dollari kaliibris, mis on selle aasta suurim kukkumine, ilmneb Oil-Price´i andmetest.
Favora tanklaketti haldava AS Johnny tegevjuht Heiki Paarop leidis, et + või - 1,5 krooni kütuse jaemüügiliitri kohta nõudlust eriti ei muuda.
Neste Eesti peadirektor Ivar Kohv sõnas, et mootoribensiini ja mootori diislikütusehinda kujundavad sisseostuhind ja konkurents.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.