Kui põhjanaaber Soome kardab Venemaa soovist suunata konteinerid teedelt raudteele transiidi halvamist, siis Läti ettevõtjad näevad selles võimalust lisatööd teha.
Venemaa transiidivoogudele ihub hammast ka lõunanaaber Läti. Vähemalt osaliselt loodavad sealsed ettevõtjad ajalehe Dienas Bizness vahendusel umbes 200 000 konteineri transiitveost Venemaale osa saada. Seni on Ida-Lääne suunalisel transiidil olnud suurtegija Soome.
Lätlaste entusiasmi põhjuseks on Läti ja Venemaa sama rööpmevahe, samuti on Läti sadamatel head sidemed ja ühendus Euroopa suuremate kaubasadamate Hamburgi, Antverpeni ja Rotterdamiga.
Venemaa duumas on lugemisel eelnõu, mille kohaselt suunataks väljastpoolt Venemaad saabuv konteinertransport raudteele, projekti eesmärk on suunata kaubavood oma sadamatesse. Riigi transpordistrateegia kohaselt peaks aastal 2020 olema oma sadamate osakaal kaubavahetuses 80%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa duumas on lugemisel eelnõu, mille kohaselt suunataks väljastpoolt Venemaad saabuv konteinertransport raudteele, projekti eesmärk on suunata kaubavood oma sadamatesse.
Soome transpordimister Anu Vehviläineni sõnul võib Venemaa otsusel eelistada konteinerite veol autodele raudteed olla Soomele tõsised tagajärjed. See võib lõpetada transiidi läbi Soome.
Muuga CT konteineriterminal juhatuse esimees Sergei Artjomov kahtleb, kas Venemaa riigiduumas arutlusel olev ettepanek raudteevedude eelistamiseks praktikas rakendub.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.