Turusituatsioon on sesooni mõjul mõnevõrra paranenud ning ettevõtete kindlustunde indikaator näitab märtsiga võrreldes küll arvestatavat tõusu (18 punkti), kuid tervikuna iseloomustab kriisi püsimist, kirjutas Eesti Konjunktuuriinstituut transpordibaromeetri kommentaaris.
Äritegevuse suurimaks piirajaks on ebapiisav nõudlus, kuid takistuseks on ka finantsprobleemid (märkis vastavalt 80% ja 15% ettevõtetest). Järgmiseks kolmeks kuuks näevad firmad ette sesooni mõjul nõudluse languse aeglustumise jätkumist, mida püütakse toetada hindade edasise alandamisega. Kuue kuu pärast on ettevõtete hinnangul ärikonjunktuur käesolevast halvem.
Aasta esimesel kvartalil on enamus transpordiettevõtteid tunnistanud, et teenuste müük on vähenenud. Veebruaris vähenes koguni 90% ettevõtte müük, enamus ütlesid ka, et nõudlus on vähenenud. Siiski jaanuaris ja aprillis kasvas umbes 5% firmade müük.
Umbes pooled ettevõtjad näevad, et nõudlus langeb veel järgmise kolme kuu jooksul.
Artikkel jätkub pärast reklaami
55% firmadest ei ole aasta alguses töötajate arvu muutnud, ülejäänud ütlesid, et töötajaid on vähem. Sama on ka prognoos järgmiseks kolmeks kuuks.
Enamus leiavad, et teenuse hinnad järgmisel kolmel kuul ei muutu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.