Aasta alguses Ülenurme uutesse
kortermajadesse kolinud inimesed kaebavad unerahu lõhkuvate öiste õppelendude
üle, lennujaam ja koolitusfirma peavad nurisemist kummaliseks ja
põhjendamatuks.
Männikäbi tänava kahekorruselise kortermaja elanikud, naabrid Indrek Keres ja Kerli Johanson-Purga on hilisõhtuti ja öiti nördinud, kui järjekordne lennuk otse üle nende kodu lendab ja vähem kui poolteiseaastased lapsed unest üles raputab, kirjutas Tartu Postimees.
"Meil ei saa olla midagi lennuharjutuste vastu, kuskil peab neid ju tegema, aga kindlasti saaks neid korraldada enne öörahu saabumist ehk enne ühtteist õhtul. Ma saan aru, kui öösel saabuks mõni liinilend või tehtaks hädaabilende, aga õppelendude aega saab ju valida," leiab Indrek Keres.
Õppelende tegevast firmast Pakker Avio asja uurides jäi Kerese kõrvu kõlama suhtumine: lendame, millal tahame, ja see pole teie asi.
ASi Pakker Avio juhataja Kalju Albert selgitas, et Tartu lennukolledži piloodikoolituses osalejail on kohustus lennata lenduripaberite saamiseks vähemalt 170 tundi, sellest vähemalt 15 tundi pärast päikeseloojangut.
Seotud lood
Auto soetamisel või liisimisel on lihtne takerduda ühte numbrisse – ostuhinda. Ent tegelik kulu ei piirdu kaugeltki sellega, mida näed esmasel arvel. Kütus, hooldused, kindlustus, rehvid, väärtuse langus, maksud ja järelturu atraktiivsus loovad kogumõju, mis avaldab ettevõtte rahavoole märkimisväärset mõju. Just seetõttu on oluline hinnata sõiduki omamise kogukulu ehk „Full Cost of Ownership“ (FCO)– tervikpilti, mis kajastab kogu elutsükli kulusid.