18. juuni 2007
Jaga lugu:

Savisaar tahab merealust raudteed Helsingisse

Täna kohtus Tallinna linnapea Edgar Savisaar oma Helsingi kolleegi Jussi Pajuneniga. Kohtumisel arutati merealuse raudteetunneli rajamist Tallinna ja Helsingi vahele, teatas linn.

Kohtumisel otsustati alustada Helsingi - Tallinna merealuse raudteetunneli rajamise projekti tasuvusuuringu ettevalmistamist ning analüüsida projekti väljavaateid koos mõlema maa transpordiküsimustega tegeleva ministeeriumiga. Savisaar nägi projekti teostamiseks häid võimalusi seoses Rail Baltica raudteeühenduse rajamisega, mida toetabEuroopa Liit.

Otsustati välja arendada turistidele mõeldud linnapiletite ühtne süsteem, mis kehtiks nii Helsingis kui ka Tallinnas. See lihtsustaks turistide jaoks kultuuriasutuste, transpordi- ja teenindusettevõtete teenuste kasutamist. Linnapead pidasid tähtsaks arendada Tallinna ja Helsingi ühtset turismiturundust kaugete maade sihtturgudel, eriti Aasias.

Tallinn lubas toetada Helsingi ja Turu linna ühist algatust Läänemere keskkonna kaitseks. Tallinn keskkonnateadliku linnana ning Euroopa Rohelise pealinna initsiatiivi autorina peab vajalikuks kutsuda ka teisi Eesti linnu ühinema Helsingi ja Turu algatusega.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee