Tallinna linnavalitsus kehtestab rendile antavate kergliikurite, pisimopeedide ja jalgratasete kasutamisele linnaruumis konkreetsed reeglid, mis puudutavad nende märgistamist, parkimist ja liikumiskiirust. Homme kohtutakse sel teemal turuosalistega, määrus on kavas kinnitada järgmisel nädalal linnavalitsuse istungil.

- Rideee OÜ juhatuse liige Edgars Jakobsons demonstreerimas elektrimopeedi, mis lõpuks Tallinna linnajuhtide kannatuse tõsiselt proovile pani.
- Foto: Liis Treimann
„Paljud jalakäijad, eriti eakad ja lastega pered, tunnevad end kõnniteedel ebaturvaliselt, sest kergliikureid kasutatades eiratakse sageli liiklusreegleid – eelkõige sõidetakse kõnniteedel suurel kiirusel või pargitakse valesti. Sarnased probleemid ilmnevad ka äsja tänavapilti lisandunud pisimopeedide puhul. Et muuta linnaruum turvalisemaks kõigile liiklejatele, kehtestame reeglid sõidukiiruse ja parkimise osas ning kutsume ettevõtjaid üles korraldama teenust selliselt, et rikkumisi – eeskätt vanusepiirangu eiramist, kõnniteedel ja mitmekesi sõitmist – oleks võimalikult vähe,“ selgitas Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
DPD Eesti juht: meiega pole keegi midagi arutanud
Kliimaministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille kohaselt ei ole edaspidi kõnniteel ning jalg- ja jalgrattateel peatumine lubatud isegi kaupade laadimiseks, välja arvatud juhul, kui parkimis- või peatumiskohad on liikluskorraldusvahendiga tähistatud. Transpordifirmade hinnangul märgid kergliikluskaost ei lahenda, küll aga tekitab uus seadus ohtralt lisaprobleeme.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega reguleeritakse kergliikurite kiiruse, parkimisnõuete ja juhi joobega seonduvat.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kooskõlastusele saadetud liiklusseaduse muutmise eelnõu loob reeglid kergete elektrisõidukite, sealhulgas elektritõukerataste, ohutuks kasutamiseks.
Valitsus kiitis oma 7. mai istungil heaks liiklusseaduse muutmise eelnõu, mis andis elektritõukeratastele ametliku nimetuse "kergliikur", kehtestas neile piirkiiruseks 25 km/h ja lisas muid reegleid.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.