Tallinna lennujaama reisijate arv kasvas 2024. aastal 18 protsenti, kokku läbis õhuväravat ligi 3,5 miljonit reisijat, mis on kõigi aegade rekord.

- Tallinna lennujaama läbis mullu pea 3,5 miljonit reisijat, regionaalsed lennujaamad teenindasid kokku alla 100 000 reisija.
- Foto: Liis Treimann
Kõige suurema turuosaga lennufirmad olid airBaltic (26,6%), Ryanair (18%), Lufthansa (10,2%) ja Finnair (8,7%). Aasta jooksul toimus Tallinna lennujaamas 42 403 lendu, mis teeb keskmiselt 116 õhkutõusu ja maandumist päevas ning aastaseks kasvuks 11%, teatas ettevõte.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurbritannia suuruselt kolmas lennufirma ning suurim reisikorraldaja Jet2 alustab järgmise aasta jõuluperioodil lende Manchesterist, Edinburghist ja Birminghamist Tallinnasse. Kokku tehakse 24 lendu, millega lennutatakse Tallinnasse üle 4000 väliskülastaja.
Läti lennufirma airBaltic tühistab sel aastal 19 liini ja vähendab lendude sagedust 21 liinil, viidates mootorite hooldaja saamatusele.
Taristuminister Vladimir Svet allkirjastas lepingu, millega investeeritakse CO2-vahenditest 14,4 miljonit eurot Tallinna lennujaama ja regionaalsete lennuväljade energiatõhususe tõstmiseks.
AS Tallinna Lennujaam kehtestab julgestustasu 2,87 eurot ja tõstab erivajadustega reisijate tasu 0,18 eurot. Mõlemad tasud hakkavad kajastuma lennupileti hinnas ja kehtima Pärnu, Kuressaare ja Kärdla lennujaamas alates 1. jaanuarist 2025 ning Tallinna ja Tartu lennujaamas alates 1. aprillist 2025.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.