Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt põhjustati mullu liiklusõnnetusi veerandiga kõigist äpitaksodest. Möödunud aastal põhjustati äpitaksodega kaks korda rohkem liikluskindlustuse juhtumeid kui tavataksodega ning seitse korda sagedamini kui muude sõiduautodega.

- Õnnetusse sattunud taksod mõned aastad tagasi.
- Foto: LIIS TREIMANN
LKFi juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul on äpitaksod liikluses ohtlikumad kui plafooniga tavataksod. „Kui tavataksodega põhjustati mullu juhtumeid kolm korda rohkem kui tavaliste sõiduautodega, siis äpitaksodega pea seitse korda sagedamini kui tavasõidukitega. Meie statistika näitab, et tavataksode riskitase alaneb iga aastaga, kuid kahjuks ei saa seda öelda äpitaksode kohta,“ ütles Jesse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas oled kunagi teinud äriotsuse, tuginedes vaid kõhutundele? Tõenäoliselt küll. Ettevõtluses on intuitsioonil oma koht, kuid tänapäeva kiiresti muutuvas majanduskeskkonnas võib see osutuda petlikuks. Kuidas teha vahet tundel ja tegelikkusel? Vastus peitub andmetes. Andmetark juhtimine ei ole enam pelgalt suurkorporatsioonide pärusmaa, vaid edu võti igas suuruses ettevõttele.