Valitsus tahab müüki panna nii Operaili, Nordica, kui osa Tallinna Sadamast
Valitsus soovib kas täielikult või osaliselt erastamisele suunata kokku seitse ning likvideerida kaks riigi osalusega äriühingut, teatas rahandusministeerium.
Riigile kuuluvatest äriühingutest soovitakse võõrandamisele anda viis: AS Teede Tehnokeskus, AS Operail, AS Nordic Aviation Group, OÜ Transpordi Varahaldus ning ASis Tallinna Sadam vähendada riigi osalust kuni 51%ni. Lisaks suunatakse osalisele erastamisele Eesti Energia ASi kaks tütarettevõtet, teatas ministeerium.
Raudtee-ettevõtete kontsern Operail on tegevuskulusid vähendanud nii palju kui võimalik, kuid jätkas ka kolmandas kvartalis tööd kahjumis. Ettevõtte kasumlikuks pööramiseks otsib juhatus võimalusi äri laiendamiseks välisturgudele. Raudteevedude jätkusuutlikkuse tagamiseks Eestis on aga vaja sektoriülest koostööd ja poliitilist suunamist.
Mullu juulis sai ilmsiks, et Nordica majandusnäitajad on muutunud väga lühikese aja vältel tugevalt negatiivseks. Sellest tulenevalt viidi ettevõttes läbi erikontroll, et tuvastada negatiivse majandusseisuni viinud asjaolud.
Vara müük läbi struktureeritud enampakkumise ei ole erakordne või salapärane, vaid tavapärane protsess, kirjutab Operail Leasingu juht Merle Kurvits vastulauses ärimees Oleg Ossinovski väidetele.
Kliimaminister Kristen Michal ütleb, et Eesti väiksust ja asukohta silmas pidades on siin ühenduste hoidmine kriitiliselt tähtis. Sestap ei välista ta ka tulevikus järgmise riikliku lennufirma loomist.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.