Autor: Logistikauudised.ee • 27. veebruar 2020

Euroopa liikuvusnädala auhinna finalistide sekka valiti ka Paide

Täna selgusid Euroopa liikuvusnädala (EUROPEANMOBILITYWEEK) auhinna finalistid, kuhu 3100 kandidaadi seas pääses väikelinnade kategoorias ka Eesti linn Paide.
Paide keskväljak.
Autor: Paide LV

Euroopa liikuvusnädala toimub igal aastal 16.-22. september. See võimaldab linnadel katsetada keskkonnasäästlike transpordialternatiividega ning julgustada inimesi valima säästvaid liikumisviise, nagu kõndimine ja jalgrattasõit, vähendada CO2 heitkoguseid, parandada õhu kvaliteeti ja muuta linnalised alad meeldivamaks elamise ja töötamise kohaks.

3100 kandidaadi seast pääses finaali kolm suuremat linna Kruševac (Serbia), Rethymno (Kreeka), Wrocław (Poola) ning kolm väiksemat Euroopa linna: Alfândega da Fé (Portugal), Karditsa (Kreeka) ning Paide (Eesti).

Paide puhul avaldas žüriile muljet erinevate suhtluskanalite kasutamist inimeste liikuma ärgitamiseks ning kohalike poliitikute kaasatust kogu ettevõtmisse.

Euroopa liikuvusnädala ajal septembris käis Paide linnapea jalgsi tööl ning juhtis ühte paljudest kõndimistegevustest, mis võimaldasid inimestel oma kodulinnaga paremini tutvuda. Nädala jooksul viidi ellu nmitmeid erinevaid sportlikke tegevusi, mille käigus julgustati linnaelanikke omavahel suhtlema ja koos kõndima.

Euroopa liikuvusnädala võitjad tehakse teatavaks 30. märtsil Brüsselis.

Finalistidega saab lähemalt tutvuda SIIN!

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077