Belgia kahekordistas trahvi keskmisel rajal sõitmise eest

Belgia võtab veokite kolmerealise tee keskmisel rajal sõitmise tõsisemalt luubi alla, samuti on trahv kaks korda kõrgem.  Foto: AFP/Scanpix

Belgias kahekordistati trahvimäära veokitele, mis sõidavad kolmerealise tee keskmisel sõidurajal, samuti kehtestati Valloonia piirkonnas trahv töötava mootoriga seismise eest.

Kui veok sõidab Belgias kolmerealise tee keskmisel rajal ilma, et ta sooritaks möödasõitu aeglasemast sõidukist, oli selle eest siiani trahv 58 eurot. Alates 1. aprillist on trahv sama rikkumise eest aga 118 eurot, ehk enam kui kaks korda rohkem, kirjutab trans.info viidates Belgia liiklusohutuse instituudi Via andmetele.

Via hinnangul ei lahenda trahvisumma tõstmine koheselt kõiki probleeme, küll aga kavatsetakse tõhustada ka järelevalvet vastava rikkumise eest.

Samuti jõustus märtsist Belgia Valloonia piirkonnas määrus, millega kuulutati keskkonnakuriteoks töötava mootoriga seismine, kui sõiduk ei osale parasjagu liikluses (foori taga või ummikus seismine, ristmikul ootamine jms). Selle rikkumise eest karistatakse juhti 130 euro suuruse trahviga. Lisaks politseile on õigus selle eest karistada ka kohaliku omavalitsuse ametnikel.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150