Eesti Gaas avab sel nädalal Viljandis ja Rakveres ning lähiajal veel Jõhvis surugaasitanklad, kus lisaks maagaasile saab tankida rohegaasi ehk eestimaist päritolu taastuvkütust biometaani.

- Eesti Gaasi tankla
- Foto: Eesti Gaas
“Olukorras, kus bensiini ja diisli hind rühivad üles, on autoomanikul mõistlik üle minna gaasile. Surumaagaas on bensiinist kaks korda odavam, saja kilomeetri läbimiseks kulub ca 3-4 eurot ning hind on püsinud läbi aastate stabiilne,” märkis ASi Eesti Gaas juhatuse liige Raul Kotov.
“Lisaks on maagaas vedelkütustest ka oluliselt puhtam ja keskkonnasõbralikum. Kuna koostiselt ja kvaliteedilt on rohegaas ja maagaas samaväärsed, siis autole sobivad mõlemad ühtemoodi ning neid võib kasutada paralleelselt,“ märkis Kotov.
Viljandis Planeedi tänavas, Rakveres Rägavere teel ja Jõhvis Jaama tänavas asuvates gaasitanklas teenindavad kliente kaks tankimissaart, mõlemas on kaks tankimispüstolit, üks sõiduautodele ja teine bussidele. Kokku on Eesti Gaasil peale uute jaamade avamist 11 gaasitanklat üle Eesti.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tanklad ehitas Eesti Gaasi tütarfirma EG Ehitus. Ehitust toetas riigile kuuluv Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), kelle II toetusvooru rahastusel rajatakse üle Eesti 12 biometaani tankimisvõimekusega tanklat. Projekti kogumaksumus ulatub 2,23 miljoni euroni, toetusraha eraldatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.
Biometaani ehk rohegaasi toodetakse täna Virumaal, Kundas ning Viljandimaal, Põhja-Sakala vallas Koksvere külas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.