Viimase paari aasta 7 kuuga on kõige enam inimkannatanuga liiklusõnnetusi toimunud Tallinna-Tartu-Luhamaa maanteel, järgnevad Tallinna-Narva ja Tallinna-Pärnu-Ikla maantee.
- Politseinikud Foto: Postimees/Scanpix
Kui võrrelda 2017 ja 2018 esimest seitset kuud, siis kõikidel maanteedel on inimkannatanuga liiklusõnnetuste arv kasvanud, eriti Tallinna-Tartu-Luhamaa maanteel. Kui mullu oli sama perioodil sellel maanteel 18 kannatanut, ehk sama palju kui Tallinna-Narva maanteel, siis tänavu on neid suisa 10 võrra rohkem, ehk 28.
PANE TÄHELE
Inimkannatanuga liiklusõnnetused maanteede kaupa (7 kuu andmed).
2017 2018 Kokku
TALLINNA - TARTU - LUHAMAA
18 28 46
TALLINNA - NARVA
18 22 40
TALLINNA - PÄRNU - IKLA
11 20 31
PÄRNU - RAKVERE - SÕMERU
8 10 18
JÕHVI - TARTU - VALGA
6 10 16
VALGA - UULU
3 3 6
Kokku kannatanuid
64 93 157
Allikas: Politsei ja piirivalveamet
Kokku on kahe aasta seitsme kuuga saanud Tallinna-Tartu-Luhamaa maanteel kannatada 46 inimest, mis on üheks peamiseks põhjuseks, miks politsei ja piirivalveamet on täna ja homme oma suurendatud jõududega väljas just sellel maanteel.
„Valisime Tallinna ja Tartu vahelise maanteelõigu, sest see on suure liiklussagedusega ning tänavu seitsme kuuga juhtus seal mullusega võrreldes kümme rasket õnnetust rohkem. Tallinna ja Tartu vahelisel maanteel on tänavu surma saanud kolm liiklejat, neist kaks Harjumaal ja üks Jõgevamaal,“ selgitas koha valikut PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.
Ta lisas, et kolme prefektuuri ühise kiiruse mõõtmisega soovitakse näha, millist mõju suuremahuline liiklusjärelevalve roolikeerajale avaldab. „Juhid peavad +10 km/h tunnis sõitmist normaalsuseks, seda nii maanteel kui ka linnas. Kuid lubatud piirkiiruse lõhki sõitmine suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ja seda, et keegi saab surma. Eesmärk on sekkuda iga väiksema kiiruseületamise korral,“ ütles Loigo.
Täna on patrullid maanteel kella 7st hommikul kella 19ni õhtul. Homme alustavad politseinikud kiirusemõõtmist kell 10 hommikul ning teevad seda pea 12 tundi. Kokku on Tallinna ja Tartu vahel viis patrulli, kilomeetritel 7 kuni 42, 42 kuni 77, 77 kuni 112, 112 kuni 147 ning 147 kuni 182.
Seotud lood
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Enimloetud
1
Pingereas poolsada bussifirmat!
Hetkel kuum
Pingereas poolsada bussifirmat!
Lisatud video remondiaegsest liiklusskeemist
Tagasi Logistikauudised esilehele