Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas tänavuse väikesaarte programmist toetuse saajate nimekirja. Väikesaarte elanikele osutatavate esmatähtsate teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti parandavaid projekte valiti sel aastal välja 16.
„Väikesaarte programmi eesmärk on muuta väikesaarte kogukondadele esmatähtsad teenused kättesaadavamaks ja kvaliteetsemaks. Soovime, et inimestel oleks ka väikesaartel hea elada. Seetõttu toetame väga erinevaid projekte, alustades transpordi ja päästevõimekuse parandamisega ning lõpetades vajalike hoonete renoveerimisega,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Väikesaarte programmi rakendatakse juba seitsmendat aastat ning sel aastal oli see eriti populaarne. Kokku taotleti raha kaks korda rohkem kui programm ette näeb ehk 1,3 miljoni euro ulatuses.“
Kinnitatud projektide hulgas on näiteks Piirissaarele hõljuki soetamine, Aegnale vajaliku päästetehnika soetamine, Vilsandi saarel asuva Vikati sadama arendamine, Piirissaarel asuva kaupluse renoveerimine, Ruhnu koolile uue mööbli soetamine, Abruka saarele kütusetankla rajamine, Manijale tuletõrje veevõtukoha rajamine ja Vormsi merepääste võimekuse tõstmine.
Programmis mõistetakse esmatähtsate teenustena mandri ja saare vahelisi transpordiühendusi, sealhulgas ka ühendust saarekeskuse ja sadama vahel, hoolekande- ja tervishoiuteenuseid, esmatarbevahendite, toidu, elektri, joogivee, kanalisatsiooni ja kütuse kättesaadavust, jäätmemajandust, juurdepääsu alg- ja põhiharidusele, päästeteenuseid, sideteenuseid ning eluruumide arendamist, eesmärgiga tagada kohaliku omavalitsuse poolt avalikku teenust osutavale ametnikule või töötajale eluruum.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Väikesaarte programmi kuuluvad 12 saart – Naissaar, Prangli, Aegna, Osmussaar, Vormsi, Kihnu, Manija, Kesselaid, Vilsandi, Ruhnu, Abruka ja Piirissaar.
Toetuse saajad on kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, riigiasutused ja ettevõtjad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.