• 28.02.17, 17:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Minister ja transpordivolinik leppisid kokku Eesti eesistumise fookuse transpordivallas

Täna kohtusid videosilla teel Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulc ning majandus- ja taristuminster Kadri Simson, et leppida Komisjoni ja Eesti kui Euroopa Nõukogu eesistujamaa vahel kokku prioriteetsed teemad Euroopa transpordisektori arengutes, teatas MKM.
Violeta Bulci ja Kadri Simsoni tänane telekohtumine
  • Violeta Bulci ja Kadri Simsoni tänane telekohtumine
  • Foto: MKM
Minister ja volinik leppisid kokku, et Eesti eesistumise fookusteks transpordivallas on Euroopa lennundusstrateegia rakendamine läbi erinevate algatuste ning uue maanteepaketi läbirääkimistega alustamine.
Eesti ülesandeks eesistumise ajal saab seista hea selle eest, et kõigile Euroopa Liidu liikmesriikidele oleks tagatud kvaliteetsed piiriülesed ühendused maismaal ja õhus, sh TEN-T koridoride edasine väljaarendamine näiteks Rail Balticu-sarnaste Euroopa tähtsusega piiriüleste projektide abil.
„Liikmesriikide ootused Euroopa Liidule on suured maanteetranspordituru ning seal hulgas kutseliste juhtide sotsiaalgarantiide osas ning seetõttu plaanime selle teemaga oma eesistumise ajal edasi liikuda,“ sõnas minister Simson pressiteates.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Samuti leppisime kokku, et eesistujana alustab Eesti ka maantee maksustamist reguleeriva Eurovignette’i direktiivi läbirääkimistega. Lisaks võõrustame Tallinnas mitmeid kõrgetasemelisi kohtumisi Euroopa transpordivõrgu tuleviku teemadel, sest piiriülesed taristuprojektid ja puudulikud transpordiühendused on jätkuvalt nii Eesti kui ka Euroopa Komisjoni jaoks kõrge prioriteet järgmise Euroopa Liidu rahastusperioodi eel.“
Eestist saab Euroopa Nõukogu eesistuja selle aasta juulist kuni detsembrini. Sel ajal vastutab Eesti Euroopa Liidu nõukogu töö korraldamise eest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 14:27
Liikluskindlustus töömasinatele: muudetud seadus nõuab ettevõtetelt suuremat tähelepanu
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele