• 12.07.16, 17:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinna Sadamat juunis läbinud reisijate arv ületas miljoni piiri

AS Tallinna Sadam sadamaid läbis juunis 1 072 413 reisijat, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2,6 protsenti enam ning siiani juunikuu suurim reisijate arv. Poole aastaga on Tallinna Sadama reisijate arv kasvanud 5 protsenti.
Poole aastaga on Tallinna Sadama reisijate arv kasvanud 5 protsenti.
  • Poole aastaga on Tallinna Sadama reisijate arv kasvanud 5 protsenti.
  • Foto: Andras Kralla
79,3 protsenti ehk kõige rohkem reisijaid oli juunis tavapäraselt Tallinn-Helsingi liinil, mille reisijate arv ulatus 850 417 inimeseni, Tallinn-Stockholm liinil reisis 8,6 protsenti ehk 92 552 inimest ja Tallinn-Peterburi suunal 1,8 protsenti ehk 19 266 inimest. 110 039 inimest ehk 10,3 protsenti kogu juuni reisijate arvust moodustasid kruiisireisijad.
Juunis teenindas Tallink 54 protsenti, Viking Line 19 protsenti, EckeröLine 15 protsenti ja St. Peterline kaks protsenti reisijatest.
Laevadest vedas juunis enim reisijaid Viking Line’i Soome suunal sõitev Viking XPRS, mille reisijate arv oli 181 911 inimest, populaarsuselt teine laev oli samuti Soome suunal sõitev Tallinki Star 170 741 reisijaga ning kolmandal kohal Tallinki teine Soome suunal sõitev laev Superstar 168 162 reisijaga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Juunis külastasid Tallinna Sadama sadamaid reisilaevad 543 korda ning poole aasta jooksul on tehtud 2693 reisilaeva külastust. Käesoleva aasta kuue kuu kokkuvõttes kasvas reisijate arv 227 tuhande ehk 5 protsendi võrra 4,6 miljoni reisijani. Reisijate arv tõusis kõikidel laevaliinidel.

Seotud lood

Uudised
  • 11.08.16, 16:15
Tallinkilt suur pettumus, aktsia langes
Tallinki puhaskasumi ootamatult suur langus teises kvartalis valmistas aktsiat katvatele analüütikutele korraliku pettumuse. Laevafirma aktsia hind langes värskete majandustulemuste peale 5,8% võrra.
Uudised
  • 03.08.16, 16:31
Tallink püstitas rekordi
Juulis kasvas nii Tallinki reisijate arv kui ka veetud kaubaveoühikute maht, seisab börsiteates.
Uudised
  • 15.08.16, 11:13
STATISTIKA: Tallinna Sadam sai Ventspilsist kaubamahult taas suuremaks
Ventspilsi sadama kaubamahtude üha kasvav miinus ja Tallinna sadama mõnevõrra pidurdunud langus tõstis I poolaasta kokkuvõttes Tallinna kaubamahult Ventspilsist mööda.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Enimloetud

1
Uudised
  • 10.10.25, 14:21
ELEA korraldab pikemate autorongide demopäeva
2
TOP
  • 25.09.25, 09:25
Autotranspordi TOPi esikohaomanik: turul käib pidev võitlus
3
Uudised
  • 13.10.25, 11:51
Galerii: “Kriisilogistika päev 2025
Olulisim küsimus: miks pole logistikaettevõtted ETO nimekirjas?
4
Uudised
  • 09.10.25, 12:13
Järjekordne BLSi juhatuse liige lahkus ametist
BLS on kümme aastat järjest kahjumit saanud
5
Uudised
  • 13.10.25, 13:27
Hiina vastas USAle: mitmed laevad pöördusid nädalavahetusel tagasi
Sadamatasud kasvavad ka USA börsil noteeritud mitteameerika päritolu laevandusfirmadele
6
Uudised
  • 10.10.25, 12:55
Juba 24. korda: “Aasta logistikategu 2025” ootab kandidaate!
Kandideeri ise või anna teada ägedast logistikateost: kandidaate saab esitada oktoobri lõpuni!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele