Kuigi DHL on eelmise aasta sügisest katsetanud droonide kasutamist pakivedudes, siis Eestis ettevõte droone saadetiste transpordiks veel ei kasuta. „Kuid sellisel transpordiviisil on kindlasti tulevikku. Küllap esmajärjekorras oleks otstarbekas drooni kasutamine eriolukordades ja raskesti ligipääsetavates piirkondades,“ leidis Laaneots. Ta lisas, et drooni võimekuse ja teenuse arenedes, lisandub kindlasti midagi sellist, mille peale hetkel veel mõeldud ei ole.
„Samas regulaarse teenuse pakkumisest on veel vara rääkida, sest arengujärgus on nii droonide kandevõime, lennuulatus ja palju muid erinevaid aspekte, mida klient regulaarselt teenuselt ootaks,“ lausus ta.
DHL Paket divisjon on teinud esimesed õnnestunud katsetused droonide abil saadetiste kohaletoimetamiseks raskesti ligipääsetavates piirkondades ning teadusprojekti koostööpartneri Seehund Apotheke´ga on Juisti saare turistidel ja elanikel võimalik hädaolukorras tellida ravimeid drooni transpordiga. Hiljuti andis edukast drooni katsetusest pakkide transpordil teada ka kullerfirma DPD emafirma GeoPost.