Autor: Ave Lepik • 28. mai 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Vee-ettevõtted säästavad kütuse ühishankega 100 000 eurot

Rahvusvahelise riigihanke korraldanud Eesti vee-ettevõtted säästavad ligikaudu 100 000 eurot, ostes vajaliku mootorikütuse ASilt Lukoil, Alexela Oil, Olerex, Euro Oil ja Krooning. Kokkuhoid lubab Eesti Vee-ettevõtete Liidu hinnangul pidurdada üha kasvavat survet veehinnatõusule.

„Peamine ühishanke korraldamise põhjus oli majanduslik – vee-ettevõtted lootsid ühishankega saada võimalikult soodsat hinda,“ ütles hankeprojekti juhtinud Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) ja ASi Matsalu Veevärk juhatuse esimees Hans Liibek. „EVELil oli ka hea kogemus varnast võtta – ligi 30 EVELi liikmesettevõtet tarbib täna mulluse eduka ühishankega ostetud soodsat elektrienergiat.“

Liibeki sõnul annab mootorikütuste hulgiost vee-ettevõtetele võimaluse oma igapäevakulusid madalamal hoida.

EVELi tegevdirektor Vahur Tarkmees sõnas, et hankes osalenud vee-ettevõtted saavad järgneval kolmel aastal mootorikütust osta märkimisväärselt soodsamalt – soodustused bensiiniliitrilt ulatuvad 4,8 ja diislikütuse liitrilt 5,5 sendini. "Kui võtta keskmiseks kütusemüüjate soodustuseks 5 senti, teeb see eeldatava kütusemüügi mahu pealt aastas ca 33 000 eurot! See on suur summa ja aitab pidurdada üha kasvavat survet veehinnatõusule,“ lisas Tarkmees.

Ostetavaks mootorikütuseks on bensiin 95 ja 98 ning nii suvine kui ka talvine diislikütus, edukas pakkuja pidi tagama kütusekaartide alusel arveldamise kütuse ja võimalusel ka kaupade ning teenuste eest. Ühishankega liitunud 22 vee-ettevõtete eeldatav aastane tarbitav mootorikütuste kogus on ca 750 000 liitrit, millest diislikütus moodustab kaks kolmandikku. „Lukoil võitis hanke üheksa vee-ettevõtte asukohas, Alexela Oil viie, Olerex nelja, Euro Oil ja Krooning kumbki ühe vee-ettevõtja asukohas,“ rääkis Tarkmees. „Kahe hankes osalenud vee-ettevõtte puhul tuli hange nurjunuks tunnistada, sest pakkumus ei vastanud hanke tingimustele.“

Lepingu täitmine algab kohe pärast lepingute sõlmimist ja need kehtivad 2016. aasta 30. juunini.

Hankes osales 22 ettevõtet: AS Matsalu Veevärk; AS Iivakivi; Paide Vesi AS; AS Kärdla Veevärk; Kohila Maja OÜ; AS Viljandi Veevärk; AS Rapla Vesi; OÜ Strantum; Haapsalu Veevärk AS; AS Kuressaare Veevärk; AS Põlva Vesi; Järve Biopuhastus OÜ; AS Saku Maja; Paldiski Linnahoolduse OÜ; AS Valga Vesi; OÜ Kose Vesi; AS Sillamäe Veevärk; AS Pärnu Vesi; Põltsamaa Varahalduse OÜ; Kadrina Soojus AS; AS Rakvere Vesi; OÜ Tapa Vesi.

Ühishanke volitatud esindaja oli AS Matsalu Veevärk, projektijuht EVEL ning hanke viis läbi Outsourcing Partner OÜ.

Eesti Vee-Ettevõtete Liit ehk EVEL on 1995. aastal loodud üleriigiline ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kaudu teenust osutavate vee-ettevõtjate ja sama tegevusalaga seotud teiste ettevõtjate vabatahtlik ühendus. EVELisse kuulub 40 vee-ettevõtet ja 21 vee-alaga seotud ettevõtet.

Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077