Tanel Raig • 26 märts 2013

Transiidiärimehed uurivad seadust

Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon on otsustanud lasta uurida veeteedetasusid hüppeliselt tõstnud meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse põhiõiguslikku õiguspädevust.

Transiidiettevõtjad tahavad teada, kas juulist kehtima hakkav seadusemuudatus ei riiva nende põhiseaduslike õigusi. Iga seadusemuudatus peab vastama õiguspärase ootuse põhimõttele. Transiidisektori ettevõtjate arvates ca 300protsendiline veeteedetasude tõus ei ole kooskõlas õiguspärase ootusega.

Kahtluse all on ka liiga lühike seadusemuudatusest etteteatamise aeg. Viidatakse, et õiguskantsler on sama seadusemuudatuse analüüsis juba välja öelnud seisukoha, et muutuste ellurakendamine peab vastama valdkonna normidele ja tavadele. Transiidisektoris ei sõlmita lepinguid väiksemaks perioodiks kui aasta. Seega ei saa ettevõtete kulutusi tõstvaid seadusemuudatusi rakendada vaid poole aastase etteteatamisajaga.

Seadusemuudatuse pädevuse uurimiseks on tellitud ka PricewaterhouseCoopers audiitorbüroolt majandusuuring transiidi ja logistika rollist ja tähendusest Eesti majandusele. Uuringu tulemused loodetakse saada kätte mai lõpuks.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150