• 30.04.12, 18:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mobiiltelefonist näeb Tallinna ristmike liiklust

Aprilli algusest võib Tallinna ristmike liiklusolukorda internetist või mobiiltelefoniga jälgida.
Üheteistkümnele peamisele ristmikule paigaldatud seiresüsteemid loendavad ristmikke läbivaid autosid ning edastavad andmed serverile, sealjuures uuenevad andmed iga minuti tagant. Linna ja AS Signaali kahasse loodud süsteemi leiab aadressilt seire.tallinn.ee. Rohelised, kollased ja punased nooled ekraanil näitavad ristmike liikluskoormust. „Roheline tähendab, et ristmik on probleemideta läbitav, kollane hoiatab võimalikust ummikuohust ning punane nool tähendab juba seda, et ristmiku läbimiseks võib kuluda mitu fooritsüklit,” selgitas Sulev Sirkel ASist Signaal.
Autojuhtidele mõeldud rakendus on projekti väiksem osa. Põhilise osa süsteemist moodustab spetsialistidele mõeldud väljund. See näitab lisaks liiklusvoogudele ka sõidukite liiki ning edastab andmeid, mida saab kasutada liikluskorralduse muudatusteks, ummikute vähendamiseks ja ühistranspordi sujuvaks liikumiseks.
Seni korraldasid linna jaoks liiklusloendusi Tallinna Tehnikaülikooli spetsialistid, kes aga tegid seda käsitsi ja lühiajaliselt. „Nüüd hakkavad andmed laekuma pidevalt, hoolimata kella- ja aastaaegadest,” toonitas Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo. „See annab uurimusteks rohket ja usaldusväärset materjali.”

Artikkel jätkub pärast reklaami

Süsteem läks maksma 405 000 eurot, millest üle poole ehk 233 800 eurot maksis kinni Euroopa Liit.
154 andurit jälgivad liikluse olukorda Endla – Sõpruse pst – Tulika, Endla – Paldiski mnt – Mustamäe tee, Paldiski mnt – Sõle – Tulika, Gonsiori – Laikmaa, Endla – Koidu – Suur-Ameerika, Pronksi – Narva mnt – Jõe, Paldiski mnt – Tehnika, Sõpruse pst – Tammsaare tee, Tammsaare tee – Ehitajate tee, Pärnu mnt – Järvevana tee – Tammsaare tee ja Paldiski mnt – Ilmajaama ristmikel. Kokku jälgivad andurid sõidukeid 41 lähenemissuunast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele