Rivo Sarapik • 19 oktoober 2011
Jaga lugu:

EL suunab Eestis raha lisaks liipreile ka lennujaama ja sadamasse

Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallase sõnul on Euroopa Liidu põhitranspordivõrgustiku nimekirjas neli projekti Eestist.

"Üks on see Rail Baltic. Kiire Rail Baltic või Rail Baltic 2. Teine on Rail Balticu see osa, mis on ka praegu prioriteetsete projektide hulgas, ehk siis ühendus Tallinn-Tartu-Koidula piiripunkt. Peale selle nö võtmeelementidena on selles plaanis sees Tallinna lennujaam ja Tallinna sadam. Tallinna lennujaam kui lennujaam, mis tulevikus peaks saama ühendused ka raudteega ja Tallinna sadam, kui üks niisugustest sadamatest, mis etendab olulist rolli Euroopa pereteede projektis, mis on ka üks selle transpordivõrgustiku osa," ütles transpordivolinik Siim Kallas ERRi raadiouudistele.

Nimetatud nelja projekti arendamiseks on võimalik saada Euroopa Liidu toetust. Siim Kallas ütles, et läbi Pärnu kulgeva ja Euroopasse suunduva kiirrongiliini Rail Baltic rajamiseks on võimalik saada Euroopa Liidu abi 60 protsendi ulatuses.

Euroopa ühendamise rahastamismeetmest eraldatakse aastateks 2014-2020 transpordile 31,7 miljardit eurot, mis on umbes neli korda enam, kui käesoleval rahastamisperioodil. 80% rahast kasutatakse transpordi põhivõrgu projektidele ning transpordi juhtimist parandavatele IT-projektidele. Liikmesriikidel on kohustus esitada rahataotlused projektidele 2014. aasta alguses.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee