Jaana Pikalev • 15. juuni 2011
Jaga lugu:

Muudeti ekspedeerijate assotsiatsiooni üldtingimusi

Eesti ekspedeerijaid ja logistikateenuste pakkujaid ühendava mittetulundusühing Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda leppisid möödunud nädalal kokku Eesti Ekspedeerijate Assotsiatsiooni Üldtingimuste (EEAÜT) muudatustes.

Seoses vajadusega viia EEAÜT 2000 kooskõlla 2011. aasta 1. veebruarist kehtima hakanud Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni Ladustamise Üldtingimustega, mis põhinevad Amsterdam-Rotterdami Ladustamise Üldtingimustel, lepiti kokku muuta EEAÜT 2000 ladustamist puudutavat osa § 27 punkt C-d, mille kohaselt vastutab ekspedeerija ka lepingu täitmisesse kaasatud isikute eest.

Olulisemateks muudatusteks on ekspedeerijalt võetud kohustus sõlmida oma nimel ja kliendi arvel kindlustusleping tule- ja veeohu ning murdvarguste vastu. Nimetatud lepingu sõlmimine on vabatahtlik ning selle vajaduse otsustab kauba hoiule andja.

Muutus ka ekspedeerija vastutuse piirang ladustamisel, milleks on ELEA Ladustamise Üldtingimuste kohaselt maksimaalselt 100 000 SDR-i sündmuse kohta. Kehtima hakkab muudetud EEAÜT 2000 versioon 13. Juunist 2011.

EEAÜT 2000 on vabatahtlikuks kasutamiseks ning pooltevaheliste õiguste ja kohustuste hõlpsamaks reguleerimiseks mõeldud tingimuste kogum, mis põhineb 1998. aasta 1. juunist kehtima hakanud Põhjamaade Ekspedeerijate Assotsiatsiooni üldtingimustel.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee