Tiiburlaevadega Tallinna-Helsingi liini opereeriv, Enn Rohula suurosalusega AS Lindaliin kaalub laenude refinantseerimiseks investori kaasamist.
Ettevõtte mullusest aastaaruandest selgub, et Lindaliinil käivad läbirääkimised Swedbankiga laenude restruktureerimiseks. Ühe võimalusena on tööjärgus investori kaasamine, kelle abil refinantseerida laenud firma rahavoo ja maksevõime parandamiseks, kirjutab firma juht ja suuromanik Enn Rohula aastaaruandes.
Perioodil 1. september 2009 kuni 31. august 2010 teenis laevafirma 167 mln kroonise käibe juures (kasvades 20 mln krooni võrra) 7,5 mln krooni ärikasumit. Puhaskahjumiks kogunes aga intressikulude tõttu 634 000 krooni
Aruande andmeil ulatusid laevafirma pikaajaliste laenukohustuste maht 2009. aasta lõpuks 125 mln kroonini. 2,9 mln kroonine võlg on ettevõtte suuromaniku ees.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõte annab tööd 130 inimesele.
Sel aastal avab ettevõte lühiajalise liini Helsingi-Kuressaare, tehes sellel kuus reisi.
Lisaks Enn Rohulale kuuluvad omanikeringi veel Andres Gross ja Rein Ojasaar.
Seotud lood
Suvel kuus reisi Kuivastust Helsingisse teha plaaninud Enn Rohula laevaliin tühistas sõidud.
Lindaliini AS ostis uue 400 reisijakohaga kiirkatamaraani.
Praeguseks on selge, et AS Lindaliini 400 reisijat mahutav katamaraan Merilin hakkab suveperioodil Helsingi ja Kuivastu vahet sõitma regulaarliinil ning seda üks kord nädalas, kolmapäeviti.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.