Anu Jõgi • 8. aprill 2011
Jaga lugu:

Ministeerium ootab ettepanekuid ELi transpordipoliitika kohta

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ootab 24. aprillini oma seisukoha kujundamiseks transpordisektori ettevõtjate, töötajate, taristu arendajate ning transpordi kasutajate arvamusi Euroopa Komisjoni nn valges raamatus avaldatud pikaajalise transpordipoliitika kohta.

Valge raamat transpordipoliitika kohta seab üldeesmärkideks transpordisektori konkurentsivõime suurendamise, jätkusuutlikkuse tagamise ja kasvuhoonegaaside vähendamise sektoris vähemalt 60% võrra aastaks 2050.

Muu hulgas on dokumendis eesmärkidena nimetatud üle-euroopalise kiirraudteevõrgu lõplik väljaehitamine aastaks 2050. Samuti on plaanis 2030. aastaks vähendada tavakütustel töötavate autode hulka linnades poole võrra ja kõrvaldada nad linnaliiklusest täielikult aastaks 2050.

Euroopa Komisjon avaldas valge raamatu transpordipoliitika kohta 28. märtsil. Selles kirjeldatakse  põhimõtteid ja eesmärke, mille saavutamiseks võib Euroopa Komisjon valmistada ette õiguslikke algatusi. Üldine debatt valge raamatu teemal on kavas ministrite nõukogus juunis.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ootab dokumendi ja iseäranis selle esimeses lisas toodud algatuste loetelu kohta arvamusi transpordisektori töötajatelt, ettevõtjatelt, taristu arendajatelt ja kasutajatelt kuni 24. aprilli õhtuni. Laekunud arvamusi ja ettepanekuid arvestatakse Eesti ametliku seisukoha kujundamisel.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee