Indrek Kald • 8. märts 2011
Jaga lugu:

Transiidikeskus: Tallinna Sadam tegi kuriteo

Täna avaldatud Tallinna Sadama otsus kuulutada Muuga konteinerterminali laienduse konkursi võitjaks Vene ettevõte Rail Garant kahjustab Eesti riigi majandushuve ning on tehtud ebaseaduslikult, võltsides konkursile esitatud pakkumisi, teatas Transiidikeskuse AS.

"Esitasime parema pakkumise ja võitjaks kuulutati oluliselt kehvema pakkumise teinud ettevõte, seega on pakkumisi kas võltsitud või nendega manipuleeritud," ütles Transiidikeskuse juhatuse esimees Erik Laidvee.

"Kuna meil on olemas mõlema pakkumise andmed, leiame, et taoline teguviis on Tallinna Sadama poolt kuritahtlik. Esitame avaldused asja uurimiseks riigikontrolli, konkurentsiametisse ja pöördume oma õiguste kaitseks kohtusse," rääkis ta. 

Laidvee lisas, et riigil jääb saamata konkreetne ja garanteeritud oluliselt suurem, kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuv tulu, mis kaasnenuks parima pakkumise võitjaks tunnistamisega, seega on tegu Eesti riigi huvide otsese kahjustamisega.

Transiidikeskuse kinnitusel loodavad nad, et riik kui Tallinna Sadama omanik sekkub ja tühistatakse otsus kuulutada võitjaks halvema pakkumise tegija.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee