Rivo Sarapik • 10. detsember 2010
Jaga lugu:

Amet: raudtee ületamisel mugavuse asemel ohutus

Äärmuslike ilmastikutingimuste tõttu nõuab raudtee ületamine ja reisiveoteenuste kasutamine täna kõrgendatud tähelepanu.

„Paneme reisijatele ja liiklejatele südamele, et nad järgiksid ohutusalast teavet, mida edastavad Maanteeinfokeskus ja raudtee-ettevõtjad, ning keskenduksid esmajoones enese ohutuse kindlustamisele, mitte mugavusaspektidele, “ soovitas Tehnilise Järelevalve Ameti raudteeteenistuse juhataja Anvar Salomtes.

Kui  ka tavapärastes talvistes oludes tuleb raudtee ületamisel olla eriti tähelepanik, siis tänased ilmastikuolud nõuavad liiklejatelt eriti kõrgendatud tähelepanu. Viimaste aastate jooksul Eesti raudteeülesõidukohtadel toimunud õnnetuste põhjuste analüüs näitab, et lumerohketel talvedel esineb tavapärasest rohkem rongi ja maanteesõiduki kokkupõrkeid. Õnnetuste peamiseks põhjuseks talvisel perioodil on teeolude vale hindamine ning vale sõidustiili ja -kiiruse valimine, samuti ilmastikust tingitud piiratud nähtavus ning ülesõidukoha halvem eristumine ümbritsevast.

Tehnilise Järelevalve Amet annab võimalikest muudatustest raudteeülesõidukohtade ning reisijatele mõeldud rajatiste seisundi kohta jooksvalt teada.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee