Revisjonikomisjoni liige Martin Kukk väitis täna, et Tallinna Autobussikoondis AS (TAK) on koondanud üle 400 töötaja, tegelikult koondati 2009. aastal vaid 20 inimest, teatas ettevõte.
"Kodanik Kuke avalduse kohta 400 töötaja koondamisest Tallinna transpordiettevõtetest eelmisel aastal peame vajalikuks teatada, et Tallinna Autobussikoondises koondati 2009. aastal 20 inimest," selgitas TAKi avalike suhete juht Sirje Roht.
Ta lisas, et mis puudutab aga revisjonikomisjoni liikme väiteid 15% palkade vähendamise kohta, siis palgakulude ajutiseks kärpimiseks vähendati 1. märtsist - 31. detsembrini 2010 bussijuhtide palka 10% võrra. "TAK-i juhtivtöötajate ja spetsialistide töötasu vähendati kuu varem, 1. veebruarist 10% võrra," sõnas Roht. Tallinna Autobussikoondis eelistas aasta alguses maksimaalselt säilitada majanduslanguse tingimustes oma inimestele töökohad, mitte töötajaid koondada ja kuigi 2011 eelarve ei ole veel kinnitatud, on kavas 1. jaanuarist 2011 tulla endiste palkade juurde tagasi, lisas ta.
Seotud lood
Linnavolikogu revisjonikomisjoni liikme Martin Kuke sõnul on täiesti põhjendamatu raskel ajal Tallinna Autobussikoondise AS (TAK) juhtidele suures ulatuses preemiate maksmine, samas kui TAKis on koondatud ametikohti, alandatud bussijuhtide palkasid ja vähendatud busside liinigraafikuid.
Eesti ettevõtted kaotavad igal aastal tuhandeid eurosid lihtsalt seetõttu, et nende ladudes seisab tühja õhku. Samal ajal on tehnoloogia ja targad laolahendused jõudnud sinnamaani, et iga kuupmeetri saab päriselt teenima panna. Laomaailma tegevjuht Ruth Selirand ja tootemeeskonna juht Joel Joa ütlevad otse: nutikas ladu ei ole kulu, vaid kasumit kasvatav süsteem, kus tööjõudu kulub vähem, varud liiguvad kiiremini ja iga otsus põhineb andmetel, mitte kõhutundel.