Eesti riik saab peagi endale Estonian Airis juhtiva osaluse, teatab Bloomberg.
Eesti riigil on pooleli kõnelused SASiga, kellele kuulub lennufirmast 49%. Kõnelused algasid juba detsembris ja on veninud tänini. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts sõnas eelmisel nädalal, et osapooled on juba lähedal kokkuleppele, et riigile, kes omab Estonian Airist 34%, läheb enamusosalus. Crescole kuulub lennufirmast 17%.
Ministeeriumi pressiesindaja sõnul on praegu riigi osaluse suurendamine päevakorras."SASile jääb umbes kolmandik Estonian Airist. Kavatsuste deklaratsiooni allkirjastamine riigivalitsuse ja SASi vahel peaks ilmselt aset leidma sel nädalal," teatas pressiesindaja Rasmus Ruuda.
SASi investorisuhete juht Sture Stoelen keeldus täna telefonitsi kommentaaridest. Läinud nädalal Stoelen sõnas, et lennufirma pole "saanud pakkumist" osaluse osas. Samuti keeldus ta ütlemast, kui palju SAS soovib saada raha oma osaluse eest.
Estonian Airil on kuus lennukit ja firma lendab otse 20 Euroopa linna. Lennufirma on olnud kolm viimast aastat kahjumis ja vajab "tugevat" strateegilist partnerit, et ellu jääda, sõnas Estonian Airi president Andrus Aljas eelmisel aastal.
Cresco aga kavatseb oma osalusest lennufirmas loobuda, kui Eesti riik peaks Estonian Airis saavutama kontrollseisuse. "Valitsusel puudub nii nõudlikus sektoris, nagu seda on lennunus, toimetamiseks kompetents ja ka raha," teatas eelmisel nädalal Postimehele investeerimispanga põhiomanik Olev Schults.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänase valitsuse istungi järel peetud pressikonverentsil möönsid peaminister Andrus Ansip ja majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, et SASile võib osalus lennufirmas jääda, pigem võib nihkuda otsusutusõigus.
Ilmselt lähipäevail läheb riik Estonian Airi ostu otsustavale sirgele, ilmneb Bloombergist. Täna lennufirma ostu arengutest valitsuse istungil ülevaadet andnud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts on seni jäänud tabamatuks.
Eesti riik ja SAS said kokkuleppele, et viimane müüb oma Estonian Airi suurosaluse Eestile, ilmneb SASi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teadetest.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.