Autor: Siim Sultson • 22. veebruar 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Justiitsministeerium: Vopak hämab

AS VOPAK E.O.S. on taganenud oma lubadustest ning esitanud vastuolulisi põhjendusi oma tegevuse kohta, heidab justiitsministeerium firmale ette.

 AS E.O.S. saatis 2007. aasta oktoobris Maardule kinnituskirja uue Tallinna vangla detailplaneeringu kohta. Kirjas, mille allkirjastasid ettevõtte juhatuse liikmed Anatoly Burnosov ning Boriss Akulenko, seisab: „AS E.O.S. käesolevaga kinnitab, et loobub kõigist Vana-Narva mnt 13 maaüksuse ja lähiala detailplaneeringu kohta esitatud mittenõustuvatest ettepanekutest ja vastuväidetest ning on nõus nimetatud detailplaneeringu kehtestamisega.“

 Kuigi 2008. aastal omandas poole AS E.O.S. osalusest Vopak, oli ka tänane ettevõtte juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer kinnituskirja saatmise ajal AS E.O.S.-i  juhatuse liige.

 Vastavalt Eesti seadustele ei saa kinnitatud detailplaneeringut enam vaidlustada, kuid just detailplaneering määrab ära selle, et Vana-Narva mnt 13 maaüksusele on edaspidi võimalik ehitada vaid vangla.               

AS VOPAK E.O.S. ei ole oma varasemast lubadusest hoolimata nüüd uue vangla rajamisega nõus. Nende peamiseks argumendiks on vangla asukoha ohtlikkus. Sama ettevõte on siiski kinnitanud, et nende terminal ja torud ei kujuta ohtu Maardus praegu töötavale vanglate haiglale, mis asub rajatistest täpselt sama kaugel kui planeeritav vangla.  

Nii Päästeameti kui ka Keskkonnateenistuse hinnangul ei ole AS VOPAK E.O.S. terminal ja torud ohtlikud ei vanglate haiglale ega ka uuele Tallinna vanglale. Kui amet ja teenistus oma hinnangutes eksivad ning  AS VOPAK E.O.S. tegevus on sedavõrd ohtlik kui ettevõte väidab, on täna kõige suuremas ohus ligiduses elavad Muuga aedlinna elanikud.  

Oma ärihuve seoses vastuseisuga uue vangla rajamisele on AS VOPAK E.O.S. eitanud. VV ministritele adresseeritud kirjas ütleb nõukogu esimees John Paul Broeders: „Oleme kuulnud väidet, et turvalisusküsimused on ettekäändeks ning AS Vopak E.O.S. on tegelikult huvitatud ostma plaanitud vangla asukohta jäävat maad. Selline väide on pahatahtlik ja täiesti vale.“  

Samas piirkonnas AS VOPAK E.O.S.-i algatatud planeeringust, selgub siiski, et firma soovib laiendada oma tegevust osalt ka nendele kruntidele, kuhu on planeeritud vangla. Vt kaarti.  

Oma neljapäevases pressiteates loobus ettevõte siiski ka sellest varasemast seisukohast ning juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer kinnitas: „Uuele vanglale pakutud asukoht mõjutab ilmselgelt meie äritegevust ning tekitab tõsiseid piiranguid praegusele tegevusele ning tulevikuplaanidele.“

 

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077