Konkurentsiamet kiitis heaks Loksa Laevatehase müümise kolmest ettevõttest kuuluvale konsortsiumile. Tehase uus omanik plaanib firma tegevusalasid laiendada ning näiteks naftapuurtornide ehitusse siseneda.
Laevatehase uued omanikud on AS Frelok, Stako Diler ja Crown Solutions. Kaks esimest tegutsevad metallitööstuses, viimane pakub finantsteenuseid.
Ametile esitatud infost selgub, et tehas jätkab järgmise aasta maini senise tegevuse ehk senisele emaettevõttele tellimuste täitmisega - laevaehituse tarbeks terasplokkide ja tekiluukide tootmisega.
Edaspidi aga hakkab laevatehas lisaks laevaehitusele tegelema ka suurte infrastruktuuriprojektide nagu naftapuurtornide konstruktsioonide, tuulegeneraatorite ja muude energiaprojektide, sadamakraanade jt metallkonstruktsioonide tootmisega, mille tarvis on vajalik ligipääs merele.
Konkurentsiamet kontrollib koondumist, kui koondumise osaliste eelnenud majandusaasta käibed Eestis kokku ületavad 100 miljonit krooni ja vähemalt kahe koondumise osalise käibed Eestis ületavad kummalgi 30 miljonit krooni.
Seotud lood
Mullu sügisel kolmest ettevõttest koosnevale konsortsiumile müüdud Loksa Laevatehase omanike hulgast lahkus OÜ Stako Diler.
Loksa Laevatehase uus omanik lubab jätkata seniste tegevusaladega laevaehtiuses ning otsida uusi tegevusalasid.
A.P. Moeller-Maerskile kuuluv Odense Steel Shipyard teatas täna, et tehasele kuuluv Loksa Laevatehase AS müüdi kolmest ettevõttest kuuluvale konsortsiumile.
Loksa Laevatehase senise omaniku, Maerskile kuuluva Odense Steel Shipyardi tegevjuht Finn Buus Nielseni sõnul jäi müüja tehase müügiga rahule, kuid paremal ajal oleks ehk veel paremat hinda küsida.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.