"Hiina äridelegatsioonil pole põhiteemaks transiit - arutlusele tuleb ka telekommunikatsioon, IT-valdkond, tekstiil," osutas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts tuleva esmaspäevase hiinlaste delegatsiooni külaskäigu mastaapsusele.
Tema sõnul tuleb esmaspäeval 2. novembril hiinlaste esindusliku delegatsiooniga, mida juhib sealne Hiina asepeaminister, kohtumisel teemaks nii poliitika kui majandus.
Majanduse poolelt sõlmitakse kaks vastastikuse koostöö memorandumit meie majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja hiinlaste kaubandusministeeriumi vahel ning EAS-i ja külaliste väliskaubandusorganisatsiooni vahel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks toimub ka ärifoorum, mille korralduslikku poolt kureerib Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Hiinlaste üle 70-liikmeline äridelegatsioon hõlmab ligi 30 äriorganisatsiooni.
"Äri poolelt on põhifookus sellel, et Eesti ettevõtjad ajaksid edasi olemasolevaid kontakte ja leiaksid uusi," seletas Parts.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Hiinast maismaad pidi üle Klaipeda Euroopasse... - ütlen ausalt: ma sellesse ei usu," välistas Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand raudteetransiidi Hiinast Euroopasse.
"Eesti Raudteel on loomulikult hea meel, kui tuleb kaupa juurde," avaldas Eesti Raudtee juhatuse liige Priit Haller heameelt järgmisel nädalal saabuva hiinlaste delegatsiooni üle.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.