Autor: Rivo Sarapik • 27. oktoober 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Maanteevedajad kaotasid poolaastaga käibest veerandi

Statistikaameti andmeil kahanes veondes esimese kahe kvartali kokkuvõttes tänavu käive enim maanteevedajatel, alanedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes enam kui veerandi võrra.

Sektorite kaupa vaadates oli vedudes kuue kuuga ainus kasvaja pagasi-postivedu, millest saadav käive kerkis tänavu 1,5 korda 2008. aasta sama perioodiga võrreldes.

Vedajate käive keskmiselt kahanes 23% võrra.

Veofirmade käive

kuus kuud, mln kr

 

käive
2008
2009
muutus, %
Kokku1458111298-22,52
Eestis rahvusvahelise veo eest54393451-36,55
Eestis riigisisese veo eest38053463-8,99
Välismaal37593307-12,02
Reisijatevedu28972186-24,54
Kaubavedu77006012-21,92
Pagasi-postivedu203263,13
Vedudega seotud teenused23861993-16,47
Muud tulud15781075-31,88
Maanteevedu83916252-25,49
Raudteevedu13991239-11,44
õhuvedu841634-24,63
Veetransport39503171-19,72

Allikas: Statistikaamet

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077