Eesti põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder püüab tänasest ülehomseni kestval Minski-sõidul parandada kaubavahetust Valgevenega, teatab Põllumajandusministeerium.
Kuigi Eesti ja Valgevene toiduainete kaubavahetus on viimase aastaga hüppeliselt kasvanud, on selle arendamisel üksjagu kasvuruumi. Eestist viiakse täna Valgevenesse peamiselt kalatooteid ja loomasöötasid, vastupidi liigub üle piiride eelkõige päevalilleõli ning alkohoolseid jooke. „Meie vastastikkuses kaubavahetuses on näha positiivseid trende ja kahepoolse põllumajandussaaduste kaubavahetuselt takistuste kõrvaldamine on mõlema riigi huvides,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
Et viimastel aastatel on märgatavalt tihenenud ka Valgevene ja Euroopa Liidu vaheline koostöö, pakuks Eesti omaltpoolt Valgevenele ka ekspertiisi EL seadusandluse reeglite ja nõuete osas juurdepääsuks EL turgudele. Seedri kinnitusel on Eestil valmisolek kogemuste jagamiseks selgelt olemas.
Perspektiivi nähakse ka Eesti tõuloomade müügis Valgevenesse – vastavad kontaktid on olnud kahe riigi vahel varasematel perioodidel tihedad, kuid need on viimastel aastatel jahenenud. Eesti eeliseks teiste Euroopa riikidega võrreldes on selle valdkonna arendamise juures tõik, et meil pole viimastel kümnenditel esinenud Euroopas levinud BSE (hullulehma tõbi), suu- ja sõrataud ning sinikeele haigusjuhtumeid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Põllumajandusministrit saadavad esmaspäevast kolmapäevani kestval visiidil kantsler Ants Noot ning asekantslerid Andres Oopkaup ja Peeter Seestrand.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.