• 07.08.09, 16:25
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veofirma keemiatööstuse pankrotti ei tulnud

Viru maakohus ei algatanud ligemale 700 töötajaga, T.R. Tamme Autole kuuluva Kiviõli Keemiatööstuse pankrotti, mida taotles endine äripartner osaühing Sivellon.
Kohtunik Evi Kool leidis, et Sivelloni kahjunõue oli tõendamata ja ebaselge ning vaidlus tuleb lahendada väljaspool pankrotimenetlust, vahendas Põhjarannik. Samuti tõendas Kiviõli Keemiatööstus (KKT) kohtu hinnangul oma 2008. aasta majandusaruandega, mille kohaselt oli firmal kogunenud jaotamata kasumit 176 miljonit krooni, et ta ei ole pankrotis. Kui Sivellon püüdis kohtus tõendada KKT püsivaid makseraskusi 4,3 miljoni krooni suuruse riigimaksuvõlaga, siis kohtu arvates ei saa jätta arvestamata, et selle võla tasumine on maksuametiga ajatatud ning võlg väheneb pidevalt.
Kohtuskäik läheb Sivellonile maksma ligemale veerand miljonit krooni, sest kohtumääruse kohaselt peab ta tasuma ka KKT menetluskulud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.12.25, 12:53
Teemaksumuudatused Euroopas, mida veofirmad teadma peaksid
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele