Eesti Ostu- ja Tarneahelate Juhtimise Ühingu juht Illimar Paul rääkis, et kui eelmine aasta andis logistikavaldkonnas keeruliseks minevast olukorrast vaid märku, siis nüüd on kindel, et lähikuud toovad kaasa tõsiseid muutusi.
"Ettevõtted räägivad palkade alandamisest 10-15 %, aga võib juhtuda ka nii, et töötajate palk jääb samale tasemele, aga inimesi jääb firmadesse vähem,“ selgitas Paul.
„Neljas kvartal ei näita veel mitte midagi,“ kommenteeris ta statistikaameti poolt välja hõigatud veonduse, logistika ja side valdkonna keskmist palganumbrit 13 737 krooni, mis aasta varasemaga võrreldes jäänud samale tasemele.
Pauli sõnul võib pigem oodata siiski koondamist. Logistikavaldkonnas makstakse häid spetsialiste ka teadlikult üle, kuna inimkapitali osakaal heades tulemustes olulisim.
„Töötajad, kes produktiivsusega ei hiilga, koondatakse, aga tõelistelt rahamasinatelt pole võimalik raha ära võtta. Nii et kõrgemapalgalised jäävad alles ja pigem koondatakse madalapalgalised,“ on Paul kindel. Ta lisab, et sektoris võib töö kaotada tuhandeid inimesi.
Loe samal teemal lähemalt homse Äripäeva logistikarubriigist.
Seotud lood
Eelmise aasta neljanda kvartali palgaandmed olid logistikasektoris vaikus enne tormi. Palk ei langenud. Logistikaettevõtete juhid usuvad, et palgalangus tuleb 10-20% ja töö kaotavad ennekõike madalapalgalised ja ajutine tööjõud.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.