Iga päev 100 km uusi teid maapiirkondades võib päästa Aasia suuruselt kolmanda majanduse globaalsest surutisest.
Viimase viie aasta jooksul 27 miljardi dollari eest ehitatud teid on ühendanud üle 60 miljoni külaelaniku ja taganud nende ligipääsu linna turule, kus nad saavad nüüd müüa puu- ja juurvilju ning piima, mis varem oleks enne turule jõudmist hapuks läinud. Külaelanikel on nüüd raha, mida kulutada, kui maailmamajandus kõigub, kirjutas Bloomberg.
„Maapiirkondade nõudlus hoiab majandust üleval,“ möönis New Delhi rahvusliku nõukogu majandusuurimise keskuse ökonomist Shashanka Bhide. „India kasv aeglustub, kuid mitte nii dramaatiliselt kui ülejäänud maailmas.“
Uutest teedest on kasu lõiganud juba kohalikud firmad, kelle müük sisetarbimise najal kasvab.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kahe aasta pärast peaks kõik üle 1000 elanikuga külad olema liidetud ühtse teedevõrguga.
Kohalik põllumees Hazari Lai Negi ütles, et selle aasta saak oli esimene, mis 1005 turule jõudis. Ta seletas, et varem pidid nad terve öö lähima teeni jalutama, et kaup veoki peale panna ja nad müüsid vaid veerandi oma toodangust. Ülejäänud läks raisku.
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.