Lennumehhaanikuid esindava transpordi
ametiühingu hinnangul oli täna Tallinna lennuväljal toimunud puksiirauto ja
lennuki kokkupõrkes soodustavaks teguriks töötajate üleväsimus ja stress, mis on
tingitud rohketest öövahetustest ja mitmeid aastaid muutmatuna püsinud
palkadest.
Samas lükkab transpordi ametiühing olukorra selginemiseni edasi 7. detsembri hommikuks planeeritud hoiatusstreigi, mis oli mõeldud töötajate ühise palganõude toetuseks, teatas ametiühing.
Lennumehhaanikute töökorraldus näeb ette sagedasi 12tunniseid öövahetusi, mis on meestele väga kurnavad. Samas pole ettevõte leidnud vahendeid palgatõusuks juba viimased kaks aastat.
Transpordi ametiühing on tööandjaga pidanud läbirääkimisi uue palgaleppe sõlmimiseks eelmise aasta novembrist ja pöördunud töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole. Paraku pole tänaseni uute palkade kokkuleppimiseni jõutud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eesti suurimal lennukihoolde ja -remondi ettevõttel Air Maintenance Estonia (AME) on üle 100 töötaja, kellest ligi pooled kuuluvad Transpordi Ametiühingusse.
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.