Valitsus kiitis heaks kestlikkusaruandluse kohustuse edasilükkamise osale ettevõtetest. Samal ajal jätkub Euroopa Liidus töö aruandluse lihtsustamiseks. Eesti seisab selle eest, et kogutaks ainult neid andmeid, milleta kuidagi ei saa.
"Kestlikkusaruanne on aastate tagune algatus, mis ei klapi meie pingutustega aruandlust ja regulatsioone vähendada. Edasilükkamine ei tähenda, et osa sellest ei oleks väga mõistlik ja oleks vastumeelne kõigile ettevõtetele. Siiski koostavad ettevõtted sellist aruandlust ka vabatahtlikult, põhimõtete pärast ja see annab kindlust tarbijale ning parandab ettevõtte turupositsiooni,“ sõnas rahandusminister Jürgen Ligi.
„Ükski rohelahendus ei tohi olla pelgalt sümboolne, vaid peab ka Excelis tasuv olema. Just see on laomajanduses peamine kriteerium: kui elektrikaubik või päikesepaneel on kulusäästlik, siis see on õigustatud. Kui mitte, jääb tegu vaid roheliseks PR-žestiks,“ alustas tänavuse Laoseis 2025 konverentsi aruteluringi Via 3L tegevjuht Urmas Uudemets.
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.
Kestlikkusaruannete esitamise kohustus liinivedusid tegevas bussiäris toob tegeliku elu ja ESG eesmärgi vastuolu eriti teravalt esile, tunnistas Go Groupi juht Jüri Etverk, kelle sõnul tähendab kõnealune kolmetäheline lühend bürokraatia plahvatuslikku kasvu ja vähemalt poolt uut töökohta.
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.