• 31.03.25, 13:31

Pank hoiatab: petturite saadetud võltsarved on väga tõetruud

Ettevõtetele tehtud petuskeemid pole nii sagedased kui eraisikute puhul, ent äride puhul on petetud summad enamasti oluliselt suuremad. Luminori pettuste tõkestamise spetsialisti Veiko Kiik sõnas, et igal aastal kaotavad ettevõtted petturitele miljoneid eurosid.
Petturid on leidlikud ning loovad elulisi situatsioone raha saamiseks.
  • Petturid on leidlikud ning loovad elulisi situatsioone raha saamiseks.
  • Foto: ChatGPT
Eestis on juba mõnda aega kasvavas trendis võltsitud arvete saatmine, kus matkitakse ettevõtte olemasolevat või uut äripartnerit. „Vastavalt olukorrale võetakse üle eelmine kirjavahetus ning antakse arve tasumiseks uus kontonumber või väljastatakse arveid väljamõeldud töö, osutatud teenuse või algatatud äritehingu eest,“ ütles Kiik.

Seotud lood

Uudised
  • 24.03.25, 11:33
Kaubavargused on taas hoogustunud, turul kinnitavad kanda fantoomvedajad
Aasta esimene kuu tõi Euroopas kaasa 22,8% kaubakahjude kasvu võrreldes aasta varasema ajaga ning risk pole suurenenud mitte üksnes kaupadele, vaid ka juhtide turvalisusele. Üha suuremaks probleemiks on saanud aga nn fantoomvedajad, kelle tegevus on võtmas organiseeritud kuritegevuse mõõtmeid.
Uudised
  • 02.05.24, 21:07
Pettused kasutatud autode äris laienevad: 10 kõige levinumat pettust
Odomeetri pettused ja vigade varjamine on käinud kasutatud autode äriga kaasas juba aastakümneid, kuid mida aeg edasi, seda nupukamaks muutuvad ka petised, kes on enda kombitsad ajanud juba Facebooki Marketplace`i ja kahtlastesse veebipõhistesse makselahendustesse.
Uudised
  • 11.03.24, 09:41
Petturid kaasavad üha enam skeemidesse ka kullereid
Citadele pank hoiatab, et finantspetturid on juba mõnda aega aktiivselt kasutanud rakendust WhatsApp, kuid nüüd teevad selle kaudu ka üha rohkem kõnesid. Uusimatesse petuskeemidesse on petturid kaasanud ka kullereid.
Uudised
  • 07.02.24, 12:17
Läbisõidupettuste vohamise peamine põhjus: karistused on liiga leebed
Suhtumine läbisõidupettustesse erinevates riikides on väga erinev: alates seaduste puudumisest kuni 300 000 euro suuruse maksimaalse rahatrahvini Prantsusmaal ja kuni 8-aastase vanglakaristuseni Horvaatias. Eestis on need karistused oluliselt leebemad, selgub carVerticali tehtud uuringust.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.04.25, 17:41
Milliseid digivahendeid ja keskkonnasäästlikke lahendusi vajab kaasaegne autopark?
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele