Riigikogu kiitis heaks nii automaksu kui kõnniteel peatumise keelamise
Riigikogu võttis 12. juuni istungil vastu üheksa seadust, teiste seas automaksu kehtestamise ning kõnniteel parkimist keelava seadusemuudatuse, samuti kasvab kiiruse ületamise eest määratav rahatrahv.
Turbomenetlusena võeti enne jaanipäeva vastu üheksa seadust, mitmed neist puudutavad otseselt autoomanikke ja kaubavedajaid. Foto: Andras Kralla
Riigikogus vastu võetud valitsuse algatatud mootorsõidukimaksu seaduse ( 364 SE ) kohaselt kehtestatakse Eestis alates järgmise aasta algusest kaheosaline mootorsõidukimaks.
Ehkki täna Riigikogus kolmandale lugemisele mineva liiklusseaduse muudatuste algne idee on õilis, toob see kaasa probleemidepuntra, millele hakati tõsisemalt lahendust otsima alles täna, ehk ajal mil seadus riigikogus läbi surutakse. „Seda seadust pole võimalik sellisel kujul isegi mitte teoreetiliselt täita,“ tõdeti saates „Logistikauudised eetris“.
Liikuvuspaketi uute nõuete kohaselt tuleb liikmesriikidel oma riiklikku elektroonilisse vedajate registrisse lisaks olemasolevatele andmetele kanda ka vedaja riskiaste seoses autoveoalaste rikkumistega. Mida see täpsemalt tähendab, rääkis tänavusel autovedajate aastakonverentsil Kliimaministeeriumi juhtivspetsialist Eda Rembel.
ELEA juhatuse liikme Herkki Kitsingu sõnul teeb sõidukite kõnniteel peatumise keeld peamiselt transporditeenuseid (sh kuller- ja kolimisteenuste) pakkujate elu tulevikus pea võimatuks, mistõttu saadeti koos Eesti Autoomanike Liiduga riigijuhtidele järjekordne pöördumine. Probleem laieneb ka kerghaagistega kauba vedajatele.
Kullerettevõtted ja transpordifirmad on hädas, sest kliendid nõuavad kaupade transporti ukseni, kuid veoki peatumiseks sageli ruumi pole. Nüüd otsustati kokku kutsuda laiapõhjaline ametlik töögrupp, et probleemile lahendust otsida.
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.