Statistikaameti andmetel toimus aprillis üle pika aja väliskaubanduses kaubavahetuse kasv, eelkõige kasvas kaubavahetus reekspordi arvelt.
- Aprillis enim eksporditud kaupade esikolmikusse kuulusid ka puit ja puittooted. Foto: Toomas Kelt
Väliskaubanduses kasvas 2024. aasta aprillis kaupade eksport eelneva aasta sama perioodiga võrreldes 3% ja import 6%. Kaupu eksporditi jooksevhindades üle 1,5 miljardi ja imporditi rohkem kui 1,8 miljardi euro väärtuses. Kaubavahetuse puudujääk oli 305 miljonit eurot, mis on 65 miljoni võrra suurem kui aasta varem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Märtsis vähenes kaupade eksport aastaga 16%, eksport Euroopa Liidu riikidesse kahanes koguni 22 protsenti, teatas statistikaamet.
Läinud aastal eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 18,2 miljardi euro ja imporditi 21,2 miljardi euro eest ehk kaubavahetuse puudujääk ulatus 3 miljardi euroni. 2023. aasta kaupade väliskaubanduse trendidest kirjutab statistikaameti analüütik Jane Leppmets.
Eesti ettevõtete eksporditellimused on jätkuvalt väikesed ja tööstusettevõtete ekspordiootused halvenesid ka selle aasta esimeses kvartalis, kuid olukord näitab paranemise märke, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris.
Selle aasta veebruaris kahanes kaupade eksport aastaga 15% ja import 10%, suurimad mõjutajad olid elekter ja maagaas, teatas statistikaamet.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.