Venemaa toornafta saadetised meretranspordiga tõusid eelmisel nädalal viie kuu kõrgeimale tasemele, kuna Baltikumi ja Arktika sadamatest väljuvatel laevadel napib aega, et jõuda peamistesse sihtkohtadesse enne Euroopa Liidu sanktsioonide jõustumist 5. detsembril.

- Vene firmale Sovcomflot kuuluv tanker.
- Foto: SFC
Venemaa sadamatest välja saadetud toornafta maht tõusis 3,6 miljoni barrelini päevas, mis on kõrgeim näitaja alates juuni algusest, kirjutab Bloomberg. Lisaks sanktsioonidele on elavdanud naftakaubandust ka tõsiasi, et Ühendkuningriik keelas EL-i eeskuju järgides oma ettevõtetel pakkuda kindlustust ja muid teenuseid Venemaa toornafta vedavatele laevadele, välja arvatud juhul, kui lasti ostetakse hinnaga, mis on alla G-7 koalitsiooni poolt kokku lepitud ülempiiri.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taani laevandushiiglane AP Moller-Maerski tegevjuht Soren Skou deklareeris viimase kvartali majanduskokkuvõtteid tehes küll taas 62% suuremat kasumit kui mullu samal ajal, kuid lisas, et silmapiiril on üsna tumedad pilved: „maailm seisab silmitsi geopoliitilise ebakindluse ja inflatsioonisurve kombinatsiooniga, milliseid me pole näinud aastakümneid.“
A.P. Moller – Maersk tellis oma laevastikku juurde veel kuus suurt ookeanilaeva, mis saavad lisaks tavakütusele sõita ka metanoolil, ehk kõige reaalsemal alternatiivkütusel senisele fossiilsele diislikütusele või maagaasile.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.