Finnair sõlmis 192 miljoni dollarise lepingu säästva lennukütuse ostuks
Finnair on sõlminud uue kütusemüügilepingu Colorados asuva taastuvkütuste tootjaga Gevo, Inc. Viieaastane leping näeb ette, et alates 2027. aastast ostab Finnair säästvat lennukütust (SAF) 2,6 miljonit liitrit aastas.
Finnair kasutab üha rohkem säästvat lennukikütust.
Foto: Andras Kralla
Eeldatav lepingu maksumus viieaastase perioodi jooksul on 192 miljonit dollarit. Leping on osa oneworld® Alliance'i plaanist osta Gevolt aastas kuni 7,5 miljonit liitrit säästvat lennukikütust.
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.