• 10.05.22, 10:28

Hiina koroonapoliitika alles hakkab tarneahelaid mõjutama

Hiina valitsus jätkab null-koroonapoliitikat, mistõttu hoitakse suletuna olulisi linnu, tootmispiirkondi ja ka sadamaid. Sellise strateegia järgimine on tekitamas tugevaid häireid globaalsetes tarneahelates ja mõistlikud väljumisstrateegiad puuduvad, kirjutab Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Hiina on koroona tõttu sulgenud tootmisettevõtteid, linnu ja sadamaid.
  • Hiina on koroona tõttu sulgenud tootmisettevõtteid, linnu ja sadamaid. Foto: Porttechnology
Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla sõnul on suuremas osas maailmas COVID-19 levik taganemas ja sellega seotud piirangud vähenemas, ent Hiina jaoks on koroonaviirus 2022. aasta kevadel varasemast keerulisem väljakutse.

Seotud lood

Saated
  • 05.05.22, 13:25
Kasahstani kaupade vedu läbi Balti sadamate sõltub paljuski Euroopa Liidust endast
Kuigi Venemaa on Kesk-Aasia riikide, eeskätt Kasahstani suhtes leebunud, võib juhtuda, et vastusanktsioone kehtestades sulgeb Venemaa oma kaubateed ja sel juhul oleks Kesk-Aasia riikidel edasi juba raske toimetada, arutlesid Kasahstani eksperdid saates "Globaalne pilk".
Arvamused
  • 29.04.22, 10:32
Logistika on hakanud sõjaga kohanema
Mitu aastat erinevaid kriise on logistikasektori korralikult proovile pannud ja kohaneda tuleb ilmselt ka edaspidi. Samas aitavad hästi unustatud lahendused sageli hädast välja, kirjutab oma arvamusloos MyDello klienditeeninduse juht Peeter Vahar.
Uudised
  • 26.04.22, 15:06
Soolomäng sanktsioonidega on iseendale jalga tulistamine
„Sanktsioonid, mis puudutavad logistikat ja transiiti, saavad toimida vaid juhul, kui kogu Euroopa neid ühtviisi rakendab. Vastasel juhul tulistame jalga iseendale ning suuname tagasi Venemaa rüppe need riigid, kes soovivad tema mõjusfäärist väljuda,“ tunnistab Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimees Andres Valgerist.
Börsiuudised
  • 26.04.22, 12:37
BMW ja Audi autorongid enam Hiinasse ei sõida
Saksa autotootjad BMW ja Volkswageni Audi peatasid Ukraina sõja tõttu autode raudteeveo Saksamaalt oma suurimale eksporditurule Hiina.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele